Zadzwoń: +48 725 300 600 Lub napisz: [email protected]

Jakie są wady i zalety pracy w biurze?

Strona Główna » Blog » Jakie są wady i zalety pracy w biurze?
Jakie są wady i zalety pracy w biurze?

Każdego dnia wielu freelancerów, jak i pracowników na etacie zastanawia się, czy warto zmienić coś w swojej zawodowej rutynie. Niektórzy porzucili pracę w biurze na rzecz zdalnej pracy dla swoich klientów. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy, a skala zadowolenia zależy od usposobienia oraz poziomu samodyscypliny. W tym artykule przedstawimy zalety jak i wady pracy w biurze.

Niełatwa samodyscyplina

Część pracujących z łatwością organizuje sobie własny plan dnia, a inni łatwo rozpraszają się. Trzeba przyznać, że pracując przy komputerze jest wiele pokus odciągających uwagę. Media społecznościowe i YouTube, a właściwie niczym nieskrępowany dostęp do nich, nie ułatwiają pracy. Część osób nie potrafi być dla siebie szefem, dlatego znacznie rozsądniejszy wybór będzie stanowić dla nich praca pod czujnym okiem zwierzchnika.

Osobowość a typ pracy

Z pewnością wielu ekstrawertykom nie po drodze z perspektywą siedzenia w samotności przed komputerem. Czerpią swoją energię i pomysły dzięki innym, dlatego aby solidnie wywiązać się z zadań potrzebują współpracy z członkami załogi. Kontakt z ludźmi to paliwo dla ich zawodowego i osobistego silnika. Dlatego zalety pracy w biurze dla wielu osób stanowią istotną korzyść również dla rozwoju i dobrego nastroju.

Zapoznaj się z artykułem: Jakie wady i zalety ma biuro open space

8, 9, 10 godzin na etacie

Dzięki codziennej rutynie wynikającej z pracy stacjonarnej mamy zorganizowany tryb dnia, który często nazywany jest z „fajrantem” o 15:00 lub 16:00. Pozwala to na rozsądne planowanie rozkładu dnia i uregulowany tryb życia. Łatwiej wtedy zaplanować logistycznie zakupy, opiekę nad dziećmi i inne domowe obowiązki. Trzeba jednak zadać pytanie w tym miejscu: Czy faktycznie będąc zatrudnionym na etacie poświęcamy na pracę 8 godzin? Czy dojazd do biura i powrót, stanie w korkach, przygotowywanie ubrań, posiłku nie zajmuje dobrze ponad 9, a może nawet 10 godzin?

Biura do Wynajęcia Warszawa Śródmieście

Praca za biurkiem we własnym domu

Pracując w swoim domu oszczędzamy sporo czasu i nie musimy budować otoczki profesjonalnego wizerunku związanego z dress codem. Praca w piżamie może być bardzo kusząca zwłaszcza dla introwertyków, którzy zwykle bardzo cenią sobie własną autonomię i nie potrzebują stymulować się relacjami z innymi. Na ogół wypełniają swoją pracę tak samo skrupulatnie i starannie niezależnie od tego, czy zostaną skontrolowani czy nie. Inni ludzie mogą ich rozpraszać, dlatego dobrze są im znane wady pracy w biurze.

Przeczytaj również: Zalety i Wady Coworkingu

Głębokie poczucie sensu i zadowolenia

Niektórzy chętnie organizują miejsce do pracy we własnym domu, nawet jeśli jego potencjał nie pozwala na to, aby zajęli całe osobne pomieszczenie na biuro. Nie zawsze jest to jednak potrzebne. Czasami wystarczy naprawdę niewielka przestrzeń do tego, żeby być wydajnym i czerpać z pracy przyjemność. Przecież najważniejsze jest, aby każdy lubił to, co robi. Praca za biurkiem może być bardzo przyjemna, a zarazem stanowić wyzwanie. Może ją polubić każdy, o ile czuje głęboki sens wynikający z jej wykonywania. Kiedy czujemy jednak, że jest dla nas niewystarczająca, warto zastanowić się, jak ją urozmaicić albo, jakie elementy wprowadzić, aby czuć się bardziej spełnionym.

Call Now Button