Zastosowanie cegły w aranżacji wnętrz

Ściany wykończone cegłą to obecnie bardzo popularny krok aranżacyjny. Dzięki niemu pomieszczenie zyskuje na oryginalności i indywidualności, zachęcając do spędzania w nim czasu. Dowiedz się, jakie korzyści oraz możliwości niesie za sobą wprowadzenie tego dekoru ściennego do wnętrza!

Cegły wydobyte spod tynku jako dekoracja wnętrza

Cegły wydobyte spod warstw tynku to widok, z którym spotykamy się coraz częściej w starym budownictwie. Z możliwości tej chętnie korzystają właściciele kamienic i przestrzeni magazynowych, proponując klientom stworzenie klimatycznego – zdecydowanie wyróżniającego się pod względem designu – miejsca. Takie środowisko jest wprost idealne do aranżacji zarówno mieszkania, biura czy studia fotograficznego, jak i restauracji czy kawiarni. Rosnące zainteresowanie tego typu miejscami, użytkowanie ich, pokazuje, że powrót do natury i historii oraz większa świadomość ekologiczna stały się nam szczególnie bliskie.

Cięte cegły rozbiórkowe w nowoczesnym budownictwie

Rynek oferuje wiele rodzajów cegiełek dekoracyjnych, pozwalając wypełnić nimi nowo powstałe budynki. Warto zauważyć, że wiele z nich jest imitacją, jak np. popularne płytki ceglane gipsowe czy betonowe. Pod względem estetycznym „przegrywają” one z ciętą cegłą rozbiórkową. Ta jest surowcem nie tylko naturalnym, ale i historycznym, nierzadko ponad 100-letnim, dzięki czemu zachwyca na wielu polach – od ubarwienia, poprzez strukturę, aż po sam kształt. W ofercie polskiej marki e-CEGŁA znajdziesz ją w wielu wariantach wraz z niezbędną chemią montażową.

Aranżacja wnętrza z cegłą w roli głównej

Prawdziwa cegła w postaci płytek pasuje do wielu stylów aranżacyjnych. Liczne realizacje z jej udziałem potwierdzają, że odnajduje się zarówno w klasycznym wystroju, jak i w nowoczesnych przestrzeniach. Nie musimy oczywiście poprzestawać wyłącznie na jej naturalnym, intensywnym kolorze i wyrazistej, nieregularnej fakturze. W takiej wersji doskonale sprawdzi się w dużych pomieszczeniach. W mniejszych lepiej postawić na delikatniejszy wariant (np. cegłę w kolorze beżowym) – wówczas nie ryzykujemy efektem przytłoczenia.

Przeczytaj również  Dlaczego wirtualne biuro nie zawsze się sprawdza?

Przeczytaj także: Fakty i mity na temat płytek z prawdziwej cegły

Call Now Button