Na co zwrócić uwagę, gdy wybiera się program do fakturowania?

Wystawianie faktur zaliczkowych, pro forma i innych dokumentów sprzedażowych to obowiązek każdego przedsiębiorcy. Brak dokumentów sprzedażowych to podstawa do nałożenia kary na właściciela firmy. Aby szybko wystawić faktury sprzedażowe i sprawnie rozliczać faktury kosztowe, powinno się korzystać z programu, w którym wystawi się każdy dokument. Jakie cechy powinien mieć program do fakturowania? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przed jego zakupem.

1. Program do fakturowania dla małych i dużych firm

2. Jakie funkcje powinien mieć program do wystawiania faktur?

3. Wystawianie faktur tak proste jak nigdy wcześniej

Wybór programu do fakturowania zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj działalności, zakres funkcji potrzebnych do obsługi firmy, dostępność budżetu, preferencje użytkownika, a także łatwość obsługi. Jednoznacznie nie da się odpowiedzieć, który program jest najlepszy, gdyż każda firma potrzebuje nieco innych funkcji, by sprawnie prowadzić swoją księgowość i wystawiać rachunki dla klientów. Na co zwrócić uwagę przed wybraniem programu do fakturowania do swojej firmy?

Program do fakturowania dla małych i dużych firm

Jaki program sprawdza się do fakturowania w małej lub dużej firmie? Na co zwrócić uwagę przy wystawianiu faktur w programie? Zawsze powinno się na początek zdefiniować funkcje, które są dla najważniejsze w danej firmie. Może to być: tworzenie faktur, śledzenie płatności, zarządzanie produktami lub usługami, raportowanie, obsługa różnych walut itp. W mniejszej firmie może sprawdzić się program do fakturowania dostępny w chmurze, z kolei w większej warto pomyśleć również o tradycyjnym gromadzeniu dokumentów na dysku. Dzięki temu faktury VAT można wystawiać bez względu na to, czy ma się dostęp do Internetu, czy też nie, co zapobiega zatorom w przypadku braku dostępu do sieci i dużej kolejki dokumentów do przygotowania.

Jakie funkcje powinien mieć program do wystawiania faktur?

Wystawienie faktury w dobrym programie do fakturowania zajmuje kilka minut i wymaga jedynie paru kliknięć. Jest szybkie zarówno, gdy wystawia się dokumenty dla nowych klientów, jak i gdy przygotowuje się faktury cykliczne dla stałych kontrahentów. Przed wybraniem programu dla siebie sprawdź, czy program do fakturowania integruje się z innymi narzędziami, których używasz, np. systemem księgowym, płatności online czy magazynem, a także, czy umożliwia ustawienie automatycznego generowania faktur cyklicznych. Dzięki temu wystawianie dokumentów zajmie mniej czasu. Ważną kwestią jest również sprawdzenie, czy program pozwala przesłać dokumenty do KSeF. Krajowy system e faktur będzie wkrótce obowiązkowy, dlatego powinno się o tym pomyśleć. 

Przeczytaj również  Slow work – czym jest i jak może wpłynąć na Twoją pracę w biurze?

Do małej firmy wybierz program łatwy w obsłudze i zawierający jedynie te funkcje, których naprawdę się używa. Kompleksowe narzędzia mogą być potężne, ale jeśli są zbyt skomplikowane, mogą sprawić, że codzienna praca stanie się uciążliwa. Samo uruchomienie programu zajmie dużo czasu. Oprogramowanie, które pozwala wystawiać faktury zagraniczne, nie przyda się firmom, które mają klientów wyłącznie z Polski, a kolei generowanie faktur online wraz z opcją wysyłki na email klienta przyda się do firm, które prowadzą sprzedaż przez Internet.

Wystawianie faktur tak proste jak nigdy wcześniej 

Wystawianie i wysyłanie faktur z odpowiednio dobranym programem jest proste i szybkie, dlatego warto przemyśleć zakup oprogramowania. Dzięki temu wybierze się dla siebie system, który będzie funkcjonalny i niedrogi, co ułatwi prowadzenie biznesu bez ponoszenia zbyt dużych kosztów.

Call Now Button