Jakie udogodnienia powinno posiadać nowoczesne biuro?

Jakie udogodnienia powinno posiadać nowoczesne biuro?

Biuro to miejsce pracy dla wielu osób. Szybki rozwój gospodarczy Polski przyczynia się do tego, że i w naszym kraju swoje biura lokuje wiele międzynarodowych korporacji, a przecież są też rodzime firmy. W kraju, szczególnie w największych miastach, czego najlepszym przykładem jest Warszawa, jak grzyby po deszczu wyrastają nowoczesne biurowce, w których pracują tysiące ludzi. Dzięki nowoczesnym udogodnieniom w takich biurach, praca jest znacznie przyjemniejsza i efektywniejsza. Obecnie jest wiele rozwiązań, które są stosowane powszechnie. Zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.

Praca w biurze to wysiłek umysłowy – Jak wspomóc pracowników?

W pracy spędza się mniej więcej jedna trzecią część doby, nierzadko więcej, a praca biurowa ma to do siebie, że spędza się też tam nadgodziny. Wbrew pozorom praca w biurze nie jest łatwa, choć nie jest pracą fizyczną. Wiele zadań wymaga dużego wysiłku umysłowego. Warunki pracy w biurach muszą być więc takie, aby pracownik był w stanie przez cały czas wydajnie wykonywać swoje zadania.

Często jest też bowiem tak, że praca biurowa jest monotonna i polega na wykonywaniu takich samych zadań przez cały czas. Nużące zadania nie sprzyjają wydajności, więc tym bardziej komfort pracy w takim miejscu musi być wysoki. Najnowsze trendy są też takie, że przestrzeń biurowa nie ogranicza się do zwykłych biurek, a pracownicy mogą udać się na chwilę relaksu nie tylko do aneksu kuchennego czy jadalni.

Wiele nowych biur w Warszawie urządza się w ten sposób, a istniejące już biura przearanżowuje się, aby były zgodne z najnowszymi trendami, które do Polski docierają głównie z Zachodu, zazwyczaj wraz z samymi firmami stamtąd się wywodzącymi.

Przeczytaj również  Ile m2 powinno przypadać na pracownika?

Nowoczesna przestrzeń biurowa staje się standardem

Deweloperzy prześcigają się w oferowaniu biur o coraz wyższym standardzie, Najemcy są świadomi tego, że komfortowe warunki pracy przekładają się na efektywność. Coraz lepsze warunki pracy w biurze to też sposób na pozyskiwanie lepszych pracowników. Dziś rynkiem pracy rządzi pracownik i ci najlepsi są na wagę złota. W ten sposób firmy przyciągają najlepszych.

Przeczytaj też : Dlaczego wirtualne biuro nie zawsze się sprawdza

Z drugiej strony rozwój technologiczny poskutkował wieloma nowoczesnymi rozwiązaniami, jakie można zastosować w biurowcach. Dotyczy to zarówno technologii budowlanych, jak i rozwiązań stosowanych do wyposażenia biur. Najlepsze biurowce w Warszawie oraz pracujący w nich pracownicy mają więc do dyspozycji wysokiej klasy budynki wyposażone w nowinki techniczne. To z jednej strony ułatwia pracę, czyni ja wydajniejszą, a z drugiej wpływa pozytywnie na samopoczucie załogi.

Co mają nowoczesne biurowce?

Topowe firmy wynajmujące powierzchnię biurową oczekują o deweloperów zastosowania najnowszych standardów budowlanych oraz takiego samego wyposażenia. Np. biura na Warszawskiej Woli to nie tylko obiekty, które świetnie wyglądają, ale też są tak samo wykonane. Dotyczy to szczególnie biurowców klasy A.

To nowoczesne budynki z przestronnymi biurami, korytarzami, wyposażone w windy oraz inne udogodnienia. Wiele uwagi poświęca się bezpieczeństwu. Standardem jest dziś klimatyzacja oraz automatyczne systemy przeciwpożarowe. Druga kolejna ważna rzecz to rozwiązania teleinformatyczne, w tym zastosowanie udogodnień typu szerokopasmowy internet. Także samo wyposażenie jak meble znacznie wpływa na komfort pracy. Na rynku można obecnie dostać meble i inne sprzęty zaprojektowane specjalnie do pracy biurowej. One również wpływają na to, jak efektywnie i szybko wykonuje się zadania.

Najlepsze biurowce w Warszawie, które się wyróżniają

Podejście do aranżacji przestrzeni biurowych cały czas ewoluuje. Dzisiejsze biura coraz częściej nie przypominają tych sprzed lat. Nie chodzi tylko o standard wyposażenia, jakim cechuje się nowoczesna przestrzeń biurowa.

Przeczytaj również  Certyfikat WELL: Jak Budynki Wpływają na Nasze Zdrowie?

To, co jest trendem ostatnich lat, to:

  • strefy relaksu w biurach, tzw. chillout roomy
  • Hamaki
  • miękkie pufy
  • bilard
  • piłkarzyki
  • konsole do gier
  • a nawet ścianki wspinaczkowe nie powinny już nikogo dziwić.

Choć pozornie takie elementy mają niewiele wspólnego z pracą biurową, to de facto mają znaczący wpływ na działalność firmy, która takie atrakcje oferuje.

Z jednej strony takie rzeczy przyciągają pracowników, którzy widzą, że pracodawca dba o nich, a z drugiej strefy relaksu są często nieodzowne do tego, aby móc odpocząć, pozbierać myśli czy nawet pracować w nich. Zróżnicowane pomieszczenia w biurze są ważne, ponieważ nie każdemu dobrze się pracuje przy klasycznym biurku.

Większość biur do wynajęcia na ulicy domaniewskiej oferuje też często wiele usług, które firmy z reguły zapewniają swoim pracownikom, jak basen, siłownia, opieka medyczna. Możliwość skorzystania z nich w tym samym budynku, gdzie się pracuje, powoduje, że firma oszczędza pieniądze, a ludzie czas. Takie biurowce stają się standardem, na czym korzystają obie strony.

Call Now Button