Zadzwoń: +48 22 111 00 50 Lub napisz: [email protected]

Jakie kwiaty do biura są najlepsze?

Strona Główna » Blog » Jakie kwiaty do biura są najlepsze?
Jakie kwiaty do biura są najlepsze?

Zieleń kwiatów przeniesiona w ściany wnętrza, bez wątpienia może stać się jego najpiękniejszą ozdobą. Soczystość koloru, egzotyka kształtu, a także układ morfologiczny roślin mają znaczący wpływ na poprawę samopoczucia przebywających w pomieszczeniu osób, dlatego tak chętnie wykorzystywane są nie tylko w domowych realiach, ale i biurowych przestrzeniach.

Jeśli zatem biznesowy wystrój pokoju nas przytłacza, a szukając natchnienia na nagich ścianach nie mamy punktu zaczepienia, aby skupić myśli, warto postawić na rośliny doniczkowe w biurze. Jakie kwiaty biurowe będą najlepsze?

Kwitnące rośliny w biurze korzystnie wpływają na estetykę wnętrza

Skupiając się na walorach estetycznych, pewnym jest, że kwitnące kwiaty doniczkowe do biura korzystnie wpływają na wygląd coraz częściej widzianych, nowoczesnych, chłodnych pomieszczeń w stylu industrialnym. Zieleń roślin a także bogata kolorystyka kwitnących kwiatów, bardzo ociepla wizerunek, ale także wprowadza element domowego klimatu, który jednocześnie jest niezobowiązujący i nie zakłóca dominującego, loftowego uroku wnętrza.

Rośliny biurowe pochłaniające kurz

Obcowanie pracowników biura z roślinami ma jednak głębsze podłoże o znaczeniu prozdrowotnym. Często zamknięte pomieszczenia o specyfice zawodowej są słabo wentylowane, stając się suche i duszne. Żywe kwiaty, dzięki swoim właściwościom, mają zdolność do oczyszczania powietrza z substancji toksycznych, oraz jego nawilżania.

Ta specyfika obecność w biurze roślin pochłaniających kurz z pewnością korzystnie wpływa na efektywność wykonywanych przez pracowników zadań, ponieważ rośliny do biura oczyszczające powietrze, zapobiegają bólom głowy, osłabieniu i rozdrażnieniu spowodowanymi zanieczyszczeniem biura toksynami, ale także dzięki walorom estetycznym wprowadzają miły klimat, który sprzyja wartościowej pracy.

Jakich kwiatów unikać przy aranżowaniu biura?

Szukając odpowiednich roślin do biura, warto zwrócić uwagę na ich wymagania pielęgnacyjne, które nie powinny być bardzo absorbujące. Należy więc skierować wybór na kwiaty dobrze znoszące suszę i stałe, dość wysokie temperatury. Jednocześnie wystrzegać się trzeba przedstawicieli tych gatunków, które charakteryzują się silnym zapachem lub jaskrawymi kolorami, ponieważ ich obecność w pomieszczeniu nie tylko odwracałaby uwagę, ale mogłaby doprowadzić do bólów głowy lub nudności.

Jaką decyzję zatem podjąć, szukając kwiatów do biura? Oto kilka propozycji.

4 Najlepsze kwiaty oczyszczające powietrze które warto mieć w biurze

 1. Palma chamedora – zwiewna roślina o pierzastych, drobnych liściach, która cieszy oko soczystym, zielonym kolorem. Doskonale sprawdza się w biurowych przestrzeniach, które charakteryzują się słabym oświetleniem. Dobrze znosi także rzadkie podlewanie.
  palma chamedora
 2. Skrzydłokwiat – roślina rosnąca do średniej wysokości, więc nie zabierająca wiele miejsca, ale ujmująca piękną, ciemnozieloną barwą liści, oraz bielą kwiatów, które nadadzą biurowym pomieszczeniom odrobinę elegancji. Nie wymaga zaostrzonej pielęgnacji, lubi jasne stanowiska i nie dużą ilość wody. Ponadto odznacza się właściwościami antytoksycznymi, wychwytując z powietrza zanieczyszczenia.
  skrzydłokwiat
 3. Juka – potrafi wprowadzić egzotykę w przestrzeń biura dzięki swojej wysokiej, zdrewniałej podstawie i rozcapierzonym liściom. To roślina samodzielna, nie wymagająca sporej ilości pielęgnacji, ponieważ pochodzi z terenów pustynnych. Podlewanie odbywa wówczas, gdy ziemia jest sucha.
  juka do biura
 4. Zielistka – to wesoła roślina, wprowadzająca do biura wiele radości swoim wyglądem, odznaczającym się bogatą czupryną, soczyście zielonych wstęg listków. Potrafi odnaleźć się w każdych warunkach, nie sprawiając kłopotów „wychowawczych”. Nie wymaga częstego podlewania, ani wymyślnych stanowisk do idealnego rozwoju.”
  zielistka

Niepozorność roślin potrafi dać wiele radości, ale i korzyści zdrowotnych pracownikom biura dzięki swoim właściwościom morfologicznym. Warto zatem wnieść w biurowe przestrzenie odrobinę zieleni, która z pewnością wpłynie na poprawę jakości pracy.

Call Now Button