Jak wybrać idealną przestrzeń biurową?

Jak wybrać idealną przestrzeń biurową?

Planując naszą firmę jest wiele zadań do zrealizowania, które trzeba brać pod uwagę. Między innymi trzeba pomyśleć nad nazwą marki czy przekaz marketingowy mający powiedzieć ludziom, że jesteśmy gotowi przejąć świat i zawładnąć branżą w jakiej chcemy działać. Jednakże, kiedy na papierze na którym notujemy sobie te wszystkie ważne zadania brakuje już miejsca, pamiętajmy o jednej rzeczy: trzeba wybrać przestrzeń biurową w której będzie działać nasza firma.

Biuro to jeden z najważniejszych czynników determinujących jak oceniają nas klienci: sposób, w jaki nasza firma zaprezentuje się światu, a także czynnik wpływający na nasze samopoczucie podczas pracy. Oto szybki poradnik w którym postaramy się Tobie pomóc wybrać idealne biuro do wynajęcia.

Gdzie chcesz wynająć biuro?

Musisz zdecydować, gdzie ma być Twoje biuro. Być może będziesz szukał biura w warszawie na Mokotowie, albo w innej Warszawskiej dzielnicy. Niektórzy szukają blisko domu, a inni wolą być blisko np. magazynu – jeśli firma wykorzystuje takowy w swojej działalności. Niezależnie od powodu, zawsze musimy rozważyć reputację okolicy potencjalnej lokalizacji, sąsiadów, oraz to, czy nasi klienci poczują się komfortowo gdy nas odwiedzają.

Ostatnią rzeczą jakiej chcemy jest tracić klientów ponieważ czują się źle w naszym biurze. Musimy także brać pod uwagę wygodę lokalizacji dla naszych klientów. Jeżeli firma oferuje usługi np. dla osób z południowej części miasta, nie byłoby zbyt dobrą decyzją umieścić biuro na północy.

Jak chcesz podróżować do pracy w biurze?

Warto sprawdzić, czy do okolicy biura istnieje połączenie transportu publicznego, aby wspomóc podróż ludzi i swoją do biura. Dobrym pomysłem jest próba podróży do potencjalnego miejsca w trakcie godzin szczytu, aby sprawdzić zachowanie ruchu, alternatywne trasy unikające trudności, oraz różne trasy w razie remontów. Chcemy, żeby dzień zaczął się tak dobrze jak to możliwe, a transport to ważny czynnik. Jeśli będziesz podróżował do pracy samochodem i Twoi pracownicy również to pewnie będziesz brał pod uwagę biura z  parkingiem.

Przeczytaj również  Czy będąc freelancerem, warto wynająć biuro?

W jakim biurowcu ulokować swoją firmę?

Gdy mamy już lokalizację i rozważyliśmy problemy transportu, następnie należy ocenić funkcje i usługi biurowca w którym chcemy aby biuro naszej firmy było ulokowana. Nowoczesne biurowce w Warszawie stanowią bardzo duży odsetek wszystkich dostępnych biurowców w tym mieście. Zazwyczaj wynajem oferuje wsparcie konserwacyjne, recepcję, oraz dział IT, koniecznie należy spytać o to zarządcę budynku, aby uniknąć niespodzianek. Nie chcemy, aby dodatkowe opłaty za te usługi wyssały nasz budżet.

Następnie należy rozważyć, czy podoba nam się sposób witania klientów przez recepcjonistę. Przecież to właśnie jest osoba odpowiedzialna za pierwsze wrażenie klienta. Dla osób wolących pracować w nocy, koniecznie należy się dowiedzieć, czy biuro ma dostęp 24/7 i czy ochrona jest zawsze obecna w budynku. Pamiętaj, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie przede wszystkim.

Czy przestrzeń w biurze jest dobrze zorganizowana?

Czy biuro zapewnia wystarczająco miejsca dla pracowników i posiada dobrze zorganizowaną przestrzeń? W razie powiększenia firmy (oczywiście, że każdy zakładając firmę liczy na jej rozwój i powiększenie zasobu pracowników), czy jest możliwość pomieszczenia nowych pracowników? Na te pytania musisz odpowiedzieć przed podjęciem decyzji. Oprócz tego, powinieneś dowiedzieć się, czy biuro jest umeblowane, czy jest możliwość dekoracji przestrzeni osobowością twojej marki, oraz czy jest już podłączone i gotowe do użycia. Ważne jest też odpowiednie wyciszenie biura.

Jakie jest otoczenie Twojego biura?

Bilans praca/życie jest także ważną częścią przygody biznesowej. Dlatego ważne jest otoczenie w jakim znajdzie się Twoje biuro. Obejmuje to pobliskie restauracje, banki, oraz lokalne usługi w razie konieczności załatwienia czegoś w trakcie przerwy obiadowej. Jeżeli pracujemy z klientami spoza miasta, posiadanie biura w okolicy z licznymi hotelami i miejscami na spotkania po godzinach mocno ułatwi konferencje. Przecież chcemy być świetnymi gospodarzami, prawda?

Przeczytaj również  Ile m2 powinno przypadać na pracownika?

Uwzględniając te porady, czy jesteś gotów powiedzieć tak przestrzeni biurowej? Jeżeli potrzebujesz dalszych porad, skontaktuj się z nami aby znaleźć idealne biuro dla swojej firmy.

Call Now Button