Co warto zobaczyć na Warszawskiej Woli?

Co warto zobaczyć na Warszawskiej Woli?

Zobacz co ciekawego oferuje warszawska Wola i jakie są najciekawsze miejsca do odwiedzenia w tej dzielnicy.

Większości osób, szczególnie spoza Warszawy, najciekawsze pod względem atrakcyjności, liczby ciekawych miejsc czy zabytków, na pewno będzie się wydawać Stare Miasto. Również Śródmieście, choćby ze względu na Pałac Kultury i Nauki, czy Ochota mogą budzić większe zainteresowanie. Nawet o Mokotowie mówi się dużo więcej, a to choćby ze względu na tamtejsze zagłębie biurowe i liczne budynki biurowe. Po latach nieobecności w świadomości warszawiaków i turystów na swoje należyte miejsce wraca też Wola. Dziś śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że Wola jest modna, a używając języka bardziej nowoczesnego, że jest trendy, podobnie jak ww. dzielnice.

Tak naprawdę warszawska Wola od zawsze miała w sobie wiele ciekawego, szczególnie dla osób poszukujących niszowych rozrywek czy obiektów zainteresowań. Jej minusem było natomiast to, że była to dzielnica przemysłowa. W czasach Polski ludowej przemysł działał prężnie, a więc dominował w dzielnicy.

Zobacz biura na woli na ul. Kasprzaka 

Obecnie wiele z dawnych zakładów lata świetności ma już za sobą, a wiele jest też takich, które już dawno nie istnieją. Po wielu zostały tylko puste budynki i konstrukcje. Jak cała Warszawa, tak i Wola się przeobraża, a ponieważ przez lata była nieco z boku pod względem zainteresowania inwestorów, jak choćby deweloperów, to właśnie tam jest jeszcze sporo miejsca, gdzie można realizować wizje, pomysły i inwestycje.

Do ciekawych miejsc, które tam już istnieją, dołączają wiec nowe. Wola z dzielnicy przemysłowej staje się bardziej przyjazna mieszkańcom, a w miejscu ponurych fabryk stają nowoczesne budynki biurowe czy mieszkalne. Wola staje się modnym miejscem zarówno wśród mieszkańców stolicy, jak i wśród turystów, którzy, przybywając na Wolę, mają więcej atrakcji do wyboru.

Przeczytaj również  Asset Manager: Klucz do Sukcesu w Zarządzaniu Aktywami Finansowymi

Zabytki Woli

W tej części Warszawy, jeśli już można mówić o zabytkach, dominują obiekty znacznie młodsze niż te ze starówki. Wiele z nich to obiekty około stuletnie czy nawet relikty PRL-u. Są wśród nich takie, które są odnowione, ale są też i takie, które wręcz błagają o inwestycję i odrestaurowanie. Takim obiektem są dawne zbiorniki gazu w postaci ceglanych rotund, zwane potocznie wolskim koloseum. Są niestety zniszczone i zaniedbane, ale z drugiej strony są atrakcyjne dla zwolenników industrializmu i pasjonatów porzuconych miejsc.

Poza nimi warte obejrzenia są stare kamienice i nieco nowsze bloki mieszkalne. Wśród starszych są kamienice projektu Hipolita Wawelberga, a z nowszych warte zainteresowania jest Osiedle na Woli, zbudowane w stylu le Corbusiera.

Poznaj ofertę biur na ulicy Przyokopowej

Miejsca do wyciszenia

Dla wielu osób najciekawszym miejscem będzie największa i najbardziej znana warszawska nekropolia, czyli Powązki. Na odwiedzenie grobów najbardziej i zupełnie nieznanych Polaków trzeba przeznaczyć długie godziny. Właśnie tam można udać się dla chwili zadumy. Podobnie będzie w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie można poczuć atmosferę pamiętnych dni II wojny światowej.

Osoby ceniące sobie ciszę, spokój i piękne okoliczności przyrody, nie muszą opuszczać Woli, aby zrelaksować się na łonie natury. Dzielnica obfituje w mniejsze lub większe parki i skwery, gdzie można odpocząć po ciężkim dniu pracy czy zrobić sobie przerwę w trakcie intensywnego zwiedzania miasta. Park Szymańskiego czy Moczydło to miejsca już kultowe.

Biurowiec Warsaw Spire

Warsaw Spire na warszawskiej Woli

W stolicy dynamicznie przybywa powierzchni biurowych, szczególnie mocno rozwija się rynek biur do wynajęcia na warszawskiej woli. W dotychczas modnych wśród deweloperów dzielnicach takich jak Śródmieście czy Mokotów robi się już ciasno, a warszawska Wola oferuje mnóstwo działek po nieczynnych już fabrykach, które idealnie nadają się pod zabudowę biurową. Na jednej z nich powstał biurowiec Warsaw Spire. To drugi, po Pałacu Kultury i Nauki, pod względem wysokości budynek w Warszawie i Polsce, a wśród budynków stricte biurowych oczywiście numer jeden. Jest ceniony za swoją architekturę, co sprawia, że miał powodzenie wśród najemców, a z drugiej strony jest też chętnie odwiedzany przez turystów i to nie tylko przez miłośników architektury czy urbanistyki. Jest to też jeden z nowszych biurowców w Warszawie, ponieważ został oddany do użytku w 2016 roku.

Przeczytaj również  Magazyny Small Business Unit – Nowoczesna przestrzeń dla Twojej firmy

Coraz większa liczba biurowców, budynków mieszkalnych i rosnąca moda na Wolę powoduje, że przybywa też miejsc, gdzie można zjeść czy się rozerwać. Warszawska Wola staje się lokalizacją modnych knajpek oraz miejscem, gdzie odbywają się wystawy, koncerty, happeningi czy inne wydarzenia kulturalne i rozrywkowe. Planując przyjazd do stolicy w celach turystycznych, warto zatem zarezerwować nieco więcej czasu na odwiedzenie Woli. Warszawiacy też coraz bardziej przekonują się, że ta dzielnica może być świetną alternatywą dla innych, dotychczas będących bardziej trendy.

Call Now Button