5 pomysłów na rozpoczęcie biznesu w Warszawie

5 pomysłów na rozpoczęcie biznesu w Warszawie

Wiele osób marzy o własnym biznesie, ale często kończy się na marzeniach właśnie. Prowadzić własną firmę, i to z sukcesem, nie jest bowiem łatwo. Choć do wyboru jest mnóstwo branż i rodzajów działalności to niemal w każdej jest bardzo duża konkurencja. No i jeszcze trzeba oczywiście znać się na danej specjalności albo przynajmniej mieć zdolności menadżerskie i zatrudnić fachowców.

Specjaliści polecają wiele przykładowych biznesów, które nie są jeszcze aż tak konkurencyjne, lub takie, które są względnie nowe i jest w nich jeszcze miejsce na kolejne podmioty. Pojawiają się też zupełnie nowe usługi i zapotrzebowanie na nie. Dużo jest takich branż, które całkiem niedawno jeszcze nie istniały i nikt nie był w stanie przewidzieć, że się pojawią. Założenie własnej firmy wiąże się z rozmaitymi nakładami. W przypadku jednej trzeba będzie kupić auto, w innej wynająć biuro i zakupić komputery. Są i takie specjalności, w których można pracę wykonywać zdalnie, na przykład z domu. Z reguły jednak założenie firmy wiąże się z potrzebą wynajęcia biura, szczególnie gdy firma się rozwija. W przypadku Warszawy dla wielu firm najbardziej pożądane są biura na ulicy Domaniewskiej. Biura na wynajem pod tym adresem to dla wielu przedsiębiorców cel numer jeden.

Firma z branży turystycznej

Wśród polecanych przez specjalistów branż niezmiennie od lat znajduje się branża turystyczna. Polacy stają się coraz zamożniejsi, a znaczną część ze swoich zarobków przeznaczają na podróże. Coraz bardziej popularne są wycieczki skrojone na miarę, często w bardzo egzotyczne miejsca. Przybywa osób, którym nie wystarczą już wczasy na polskim morzem czy nad Morzem Śródziemnym, a które poszukują bardziej intensywnych wrażeń. W tym przypadku raczej nie obędzie się bez wynajęcia biura, w którym firma przyjmować będzie klientów.

Przeczytaj również  Zarządzanie czasem – jak efektywnie planować i realizować zadania?

Gastronomia

Coraz więcej pieniędzy Polacy przeznaczają również na jedzenie poza domem. Część osób nie lubi gotować, inne nie mają na to czasu, a jeszcze inne lubią urozmaicone menu. Tym oczekiwaniom można wyjść naprzeciw otwierając lokal gastronomiczny. Nie musi to być jednak tradycyjny bar czy restauracja. Bardzo modne ostatnimi czasy jest tzw. uliczne jedzenie. Na ulicach polskich miast przybywa samochodów i przyczep, w których można kupić nierzadko bardzo wyszukane dania z kuchni całego świata. Do takiego biznesu raczej nie ma potrzeby wynajęcia biura, choć wszystko zależy od skali przedsięwzięcia.

Webmastering, czyli tworzenie stron www

Internet błyskawicznie staje się czołowym środkiem masowego przekazu. Witryna internetowa to dziś dla każdej firmy czy organizacji już nie tylko wizytówka, ale też narzędzie do zdobywania klientów. I dlatego popyt na tworzenie stron internetowych również rośnie. Tego typu działalność z reguły wymaga, aby posiadać biuro. Dlatego prowadząc biznes w stolicy, niezbędne będzie biuro w Warszawie, szczególnie gdy firma zdobędzie wielu klientów i będzie musiała zatrudniać lub zlecać zadania osobom o różnych specjalnościach, jak graficy czy copywriterzy.

Handel przez internet

Internet staje się również miejscem, gdzie dokonuje się zakupów. W sklepach internetowych można dostać coraz więcej różnorodnych towarów, ceny są często niższe, a same zakupy szybkie i proste. Firma z branży e-commerce na pewno będzie musiała wynająć biuro, aby obsługiwać klientów i kontrahentów biznesowych. Dla warszawskich firm na pewno bardzo atrakcyjnym wyjściem będzie np. biurowiec Nestle House na ulicy Domaniewskiej, gdzie swoje siedziby mają czołowe korporacje świata.

Nieruchomości

To również wciąż rozwijająca się branża. W naszym kraju przybywa różnych powierzchni, mieszkalnych i komercyjnych, którymi trzeba obracać i je obsługiwać. Dlatego, mimo że nie brak jest pośredników nieruchomości, to wciąż jest miejsce na nowych. Dla firmy ze stolicy, która chce działać w tej branży, biuro będzie niezbędne. Najlepiej, gdy będzie to prestiżowa lokalizacja, na przykład lokal biurowy w budynku Domaniewska 45, gdzie przyjmowanie będą klienci. W tej branży obraca się ogromnym majątkiem, dlatego biuro wynajęte w dobrej lokalizacji na pewno wpłynie na postrzeganie firmy.

Call Now Button