5 metod na wyciszenie przestrzeni biurowej

5 metod na wyciszenie przestrzeni biurowej

Przestrzeń biurowa w przeciągu ostatnich kilkunastu lat bardzo mocno ewoluowała. Ciasno usytuowane biurka i krzesła ustawiane w bliskim sąsiedztwie współpracowników przestały być priorytetem. Mając na uwadze zwiększenie wyników, ergonomia stała się czynnikiem niezbędnym już na etapie planowania miejsca pracy. Jeśli zastanawiasz się jak wyciszyć biuro, poniższe rozwiązania mogą być odpowiedzią na twoją potrzebę.

Maksymalizacja wyników dzięki minimalizacji hałasu

Współczesne rozwiązania techniczne gwarantują wytłumienie dźwięków, które do tej pory negatywnie wpływały na funkcjonowanie pracowników. Rozproszenie i zmęczenie wywoływane poprzez nieustanne dźwięki telefonicznego dzwonka, zadrukowanych kartek oraz głośnych rozmów, przestało być problemem, choć ciągle doskwiera szczególnie tym którzy pracują w biurach coworkingowych, zobacz jakie wady i zalety posiadają biura coworkingowe.

Strefy ciszy proponowane przez obecnych producentów, łączą w sobie efektywność oraz efektowność, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych materiałów do obicia ścian, podłóg, czy sufitów. Szeroki wachlarz zastosowań sprawia, iż poniższe rozwiązania znajdą swoje miejsce zarówno w małym biurze, jak i wielkoprzestrzennej korporacji. Prezentujemy najciekawsze pomysły na zapewnienie ciszy oraz zwiększenie efektywności miejsca pracy.

Ścianki akustyczne

Szeroka gama możliwości, od ścianek mobilnych, przez stałe – montowane permanentnie, jest świetnym sposobem na zaaranżowanie biura typu open space. Rozmaitość kolorów, kształtów i rozmiarów stwarza możliwości dopasowania do indywidualnych potrzeb odbiorcy. Masz więc możliwość stworzenia miejsca bogatego w barwne dodatki, które pozytywnie wpłyną na kreatywność pracownika. Taka przestrzeń zostanie równie dobrze zagospodarowana dzięki ściankom modułowym, które z uwagi na swoją wszechstronność, mogą być ustawiane na dowolną wysokość i szerokość.

Panele akustyczne

Inne możliwości zapewniać będzie wykorzystanie paneli dźwiękochłonnych przeznaczonych do montażu ściennego i sufitowego. Te, wykonane z miękkiej pianki poliuretanowej, płytki będą skutecznie pochłaniały dźwięki oraz zniwelują czas pogłosu. Jeśli twoim celem jest wytłumienie pomieszczenia przy jednoczesnym ożywieniu przestrzeni biurowej – takie rozwiązanie będzie najlepszym wyborem z możliwych.

Przeczytaj również  Certyfikacja WiredScore – Co to jest?

Wykładziny akustyczne

Znane od dziesięcioleci, nie stanowią jakiejś nowości technicznej, jednak wciąż zapewniają świetne wygłuszenie, szczególnie eliminując odgłos stawianych kroków. Takie rozwiązanie nieprzerwanie sprawdza się w wielu firmach, a szeroki asortyment barw i tekstur w połączeniu z odpowiednią aranżacją ścian i mebli, może stanowić świetne uzupełnienie przytulnego i przyjemnego miejsca wykonywanej pracy.

Meble modułowe

Wykorzystywane w obszerniejszych pomieszczeniach z przeznaczeniem odizolowania mniejszego miejsca (miejsc) pracy. Równie dobrze, jak powyższe rozwiązania, zapewnią pracę we względnej ciszy i skupieniu. Rozmowa telefoniczna, wideokonferencja lub zwyczajne zebranie myśli w swojej głowie, będą dostępne na wyciągnięcie ręki. Takie rozwiązanie, z pewnością, pozytywnie wpłynie na efektywność pracy, zarówno indywidualnej, jak i zespołowej.

Boksy akustyczne

Wyegzekwowanie przestrzeni biurowej z obszernego pomieszczenia może być równie dobrze spełnione dzięki małym, ale sprytnym i wystarczającym – boksom biurowym. Unikalny dobór materiałów dźwiękochłonnych oraz odpowiednia konstrukcja sprawią, iż praca w ciszy jak i rozmowa ze współpracownikiem nie będą stanowiły problemu.

Biuro obsługiwane przez kilku, kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu pracowników jest miejscem, które siłą rzeczy będzie generować różnego rodzaju hałasy. Wymiana argumentów, rozmowy telefoniczne, konferencje, indywidualne spotkania, używanie sprzętów biurowych – wszystko powyższe skomasowane w jedność staje się źródłem uciążliwego hałasu. Całkowite wyeliminowanie hałasu w biurze wydaje się być niemożliwe, jednak dzisiejsze rozwiązania techniczne zwiększają możliwości znaczącego ograniczenia jego negatywnego wpływu na pojedynczą jednostkę. Mądry dobór odpowiednich materiałów, którego efektem będzie cisza w biurze, może więc korzystnie wpłynąć nie tylko na efektywność miejsca pracy, ale również jego walory wizualne.

Call Now Button